دریاچه زیبا و توریستی گَهَر در استان لرستان +تصاویر

[ad_1]

به گزارش جام نیوز، ایران به دلیل داشتن آب و هوایی متنوع در نظر بسیاری از گردشگران به کشور چهارفصل مشهور است، از استانهای شمالی با آب و هوای مرطوب و پوشش جنگلی گرفته تا استانهای خشک و بیابانی با پوشش کویری که هریک زیبایی‌های منحصر به فردی دارد.

آنهایی که اهل سفر و گشت و گذار هستند به خوبی اذعان دارند که تا کل ایران را استان به استان نبینند حیف است که بخواهند وقت و هزینه خود را صرف دیدن آثار باستانی و طبیعت دیگر کشورها کنند، همین امر موجب شده تا هر ساله در ایام تعطیل به خصوص تعطیلات طولانی مدت مانند ایام نوروز و تعطیلات تابستانی حجم سفرها بسیار افزایش یابد و شهرهای مختلف کشور میزبان مسافران زیادی باشند.

اینکه به چه  نوع طبیعتی علاقه داشته باشید شما را می تواند به جای جای ایران زیبا بکشاند، از مکانهای زیارتی و سیاحتی گرفته تا دریا و دریاچه، آثار باستانی و تاریخی چند هزار ساله، کویر، کوهستان و جنگل و خلاصه هر نوع زیبایی که مدنظر شما باشد.

دریاچه گَهَر در استان کهکلویه و بویراحمد یکی از جاذبه‌های گردشگری است که سفر به آن خالی از لطف نیست.

این درپاچه یک درپاچه کوهستانی و در منطقه اشترانکوه شهرستان دورود واقع شده است. دریاچه گَهَر به نگین اشترانکوه معروف است و سالانه چند هزار گردشگر از آن بازدید می کنند.

206

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *